fbpx

Co to jest webinar?

Webinar to nowoczesny format szkoleniowy (rodzaj e-learningu) wykorzystujący transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym. Technologia typu ?Streaming? umożliwia przesyłanie takich danych jak fonia, wizja i tekst ?na żywo? dzięki czemu uczestnik otrzymuje pełnowartościowe szkolenie:

  • fonia / głos – słyszysz lektora prowadzącego szkolenie ?na żywo?
  • wizja /wideo – widzisz lektora prowadzącego szkolenie ?na żywo?
  • pokaz slajdów i prezentacji – całą prezentację widzisz u siebie na ekranie.

 

Nazewnictwo:

Możesz także spotkać inne nazwy webinarów takie jak: webcast, szkolenie online, seminarium internetowe, transmisja online, spotkanie online czy konferencja internetowa

 

Jak przebiega webinar?

Trener prowadzi szkolenie “na żywo” przekazując uczestnikom wybrane zagadnienia na prezentacji i omawiając wszystkie kwestie merytoryczne. W czasie szkolenia prowadzący angażuje uczestników webinaru zadając pytania na które można odpowiadać na czacie albo robiąc ankiety online, których wyniki od razu pojawiają się na ekranie. Dzięki tym zabiegom spotkanie staje się w pełni interaktywne. Po każdym szkoleniu następuje sesja pytań i odpowiedzi, podczas której można wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z omawianym tematem.

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz zobaczyć jak wygląda webinar?

Oglądaj bezpłatnie godzinny webinar “Less Stress

Webinar LESS STRESS VOD

 

 

Możesz także wykupić webinar płatny “Jak zoptymalizować strone lub sklep pod Google, klienta i sprzedaż!

Szkolenie online “Jak zoptymalizować stronę lub sklep pod Google, klienta i sprzedaż”

 

 

Jak wygląda pokój konferencyjny w szkoleniu online?

Wirtualny pokój konferencyjny składa się z kilku elementów. Najważniejsza jest prezentacja, która jest wyświetlana w największym oknie. Po lewej stronie pojawia się zdjęcie lub transmisja z kamery prowadzącego, poniżej znajduje się lista uczestników spotkania, a na samym dole pojawia się dostępny dla wszystkich czat.

Jak wygląda webinar?

 

 

 

Dlaczego warto skorzystać z webinaru?

Webinary to najnowszy ?krzyk mody? w szkoleniach i e-learningu. Są idealnym formatem szkoleniowym dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na całodniowe szkolenia, a także dla osób, które chcą przyswoić małe porcje konkretnej wiedzy ? w pigułce?. Szkolenia już nigdy nie będą takie same!

 

Podstawowe zalety webinarów:

  • Oszczędność czasu

Nie musisz nigdzie jeździć, aby wziąć udział w szkoleniu. Oszczędzasz swój cenny czas i nie marnujesz go na dojazd do innego miasta albo na stanie w korkach.

  • Oszczędność pieniędzy:

Nie musisz już wydawać pieniędzy na transport ani na zakwaterowanie w miejscu szkolenia! W przypadku webinarów wszystkie te koszty sa wyeliminowane, a Ty płacisz tylko i wyłącznie za wiedzę. W związku z brakiem konieczności wynajmu sali szkoleniowej seminaria internetowe są o wiele tańsze, gdyż organizator nie ponosi dodatkowych kosztów organizacyjnych.

  • Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych

Nie ważne gdzie mieszkasz ani gdzie aktualnie się znajdujesz. Nie ważne czy w danym czasie jesteś w Polsce czy zagranicą. Teraz możesz wziąć udział w szkoleniu w dowolnym miejscu i czasie. Wybierz najbardziej dogodne dla Ciebie miejsce: stanowisko pracy w biurze, domowe zacisze albo leżak na plaży –  teraz możesz się szkolić i zdobywać nową, cenną wiedzę z dowolnego miejsca na świecie!

  • Pełna wartość szkoleniowo-merytoryczna

Dzięki przekazowi audio-wideo webinary sa odpowiednie zarówno dla wzrokowców jak i słuchowców. Technologia webcast pozwala na prowadzenie normalnej prezentacji szkoleniowej (prezentacja w postaci slajdów, głos, ankiety, pytania i odpowiedzi) tylko w nieco odmiennych warunkach ? każdy uczestnik może się znajdować w dowolnym miejscu! Co za ulga i wolność!

  • Pełna interaktywność

Webinary umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami szkolenia. Na każdym spotkaniu dostępny jest czat, na którym można zabierać głos, a na końcu każdego szkolenia jest sesja pytań i odpowiedzi na której można rozwiać swoje wątpliwości związane z treścią szkolenia. W trakcie seminarium internetowego wykorzystywane są też takie narzędzia jak: ankiety i pytania do uczestników, dzięki czemu spotkanie staje się naprawdę interaktywne.

 

Czas trwania spotkania on-line:

Webinary i seminaria online trwają zazwyczaj 60-90 minut i  są skoncentrowane na tym, aby przekazać maksymalną ilość sprecyzowanej wiedzy ? dzięki temu  jesteś w stanie przyswoić porcję konkretnej wiedzy merytorycznej szybko i efektywnie, a do tego po niskich kosztach.

 

Jakość transmisji:

Dzięki wykorzystaniu najnowszego oprogramowania oraz szybkim łączom internetowym jakość naszych transmisji jest bardzo dobra. Przed webinarem upewnij się tylko czy Twój komputer  spełnia wymagania techniczne dla osób biorących udział w webinarze.

 

Zobacz 2 webinary “Jak zrobić z Google maszynkę do zarabiania pieniędzy”

2 Szkolenia Jak zrobić z Google maszynkę do zarabiania pieniędzy